Настільна гра Зона: Таємниці Чорнобиля Zona: The Secret of Chernobyl
Немає в наявності
Оплата при отриманні (накладений платіж, комісія за переказ грошей 2% від вартості товару + 20 грн.)
Протягом 14 днів після здійснення покупки Ви можете обміняти товар, який не був у використанні, за умови збереження цілісності упаковки та пред'явлення чека на цей товар, або повернути його.
ДетальнішеЧорнобилю присвячена одна з найвідоміших українських комп'ютерних ігор. Андрій Тарковський разом із братами Стругацькими написав сценарій до фільму "Сталкер", який передбачив прийдешню катастрофу та її наслідки. У 2019-му компанія HBO показала серіал "Чорнобиль", який користувався величезною популярністю, а польські геймдизайнери Krzysztof Głośnicki і Maciej Drewing презентували настільну гру, присвячену Зоні.
Тема Чорнобиля популярна в Польщі не тільки через безпрограшний сеттинг. Звісно, всі міста-привиди так і ваблять гравців своїми загадками і полчищами мутантів, але річ не тільки в цьому. Почнемо з того, що до 1936 року в Чорнобилі проживала громада поляків. По-друге, ми багато років жили в одному соціалістичному таборі, разом стояли в чергах і боролися з наслідками катастрофи - серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС були поляки. Польща однією з перших дізналася про катастрофу і серйозно постраждала від радіоактивної хмари. Тому загальних тем для настолок вистачає.
Після вибуху Чорнобильської електростанції радянський уряд створює в зоні секретні лабораторії. Незабаром через економічну кризу держава послаблює контроль над Зоною, і туди проникають сміттярі. Ми бачимо персонажів у респіраторах, пов'язках і масках, сумнівних особистостей із зовнішністю волоцюг, дівчат-вижівальниць у дусі "The Last of Us", шанувальника Бітлів і мутанта з екзоскелетом. Пам'ятаєте Сталкера, Професора і Письменника з фільму Тарковського? У кожного були свої причини відвідати зону. Така сама ситуація зі сміттярами - у всіх є своя історія і мотивація.
Максимум, що зараз можуть зробити туристи, вирушаючи на екскурсію в Прип'ять, - це сфотографуватися на тлі саркофага й одягнути шолом віртуальної реальності, щоб побачити реактор. Сміттярі б лише посміялися над цим. Адже гравцям потрібно не тільки досягти саркофага, а й проникнути всередину раніше за інших у відведений час. Чи можете ви уявити собі туристів, які відштовхують один одного і наввипередки біжать до реактора?! А ці хлопці на таке здатні! Багатьом це здасться божевіллям, але не будемо забувати, що мутантам зі світу Fallout радіація не тільки не шкодила, але навіть була корисною.
Щоб саркофаг відчинив перед героями двері, Зона має поділитися з нами двома своїми секретами. Їх можна відшукати в підземних спорудах, відомих як Секретні Місця (Secret Locations). У свій хід гравець виконує дві дії. Можна переміщатися, вивчати локації, битися, тощо. Потім учасники тягнуть карти подій і застосовують їхні ефекти на поточних локаціях. Наприкінці ходу перший сміттяр бере карту чуток і активує ефект.
Ігрове поле малює перед нами заражену ізольовану місцевість з обмеженим доступом до робочого обладнання та витратних матеріалів. Тому не забуваємо частіше ремонтувати свої предмети та купувати нові. Також важливо відпочивати, щоб зменшувати втому та лікувати шкоду.
Кожен сміттяр має особливі та базові навички, а також стартове обладнання. Значення таких характеристик як Обізнаність, Спритність або Інтелект визначають, наскільки добре вони можуть уникати небезпек і пасток, боротися з мутантами або збирати артефакти, породжені аномаліями.
Настільна гра "Зона: Таємниці Чорнобиля" буде цікава шанувальникам пригод на виживання.